Registrace probíhají každý den od pátku do neděle v době konání závodu od 9 do 12 hodin, a to přímo na svahu, u restaurace U Yettiho. Účastníci soutěží pouze v jedné disciplíně. "Je to paralelní obří slalom, to znamená, že se jezdí ve dvojicích, ale ti zájemci nemusí přijít vždycky ve dvou, může si přijít zalyžovat i jednotlivec a závodník do dvojice mu bude přidělen. Jede každý sám za sebe, sjede si jak modrou, tak červenou trať," popsal systém Petr Svěcený, producent a autor soutěže s ČT sport na vrchol.

Na svah se v pátek vydalo kolem padesátky závodníků, v sobotu to bylo kolem stovky. S celou rodinou včetně babičky přijela závodit Iveta Vítovcová z Prahy. "Baví nás lyžování a chceme se umístit. Soutěžíme už asi po čtvrté, jednou jsem byla dokonce druhá, to bylo tady na Lipně někdy před třemi lety," zavzpomínala.

O celkové vítězství se chce poprat také vítěz pátečního dne, Jakub Matocha z nedalekého Frymburku. "Nestál jsem na lyžích dva roky. V pátek jsem tady byl poprvé a vyhrál jsem to. Chci si zazávodit, prostě mě to baví mě a rád bych vyhrál. Lyžuji od malinka, učil mě to táta," pochlubil se a dodal, že se na závody nijak nepřipravoval.

Z každého dne organizátoři vyhodnotí postupující část, což jsou čtyři nejlepší muži a čtyři ženy, kteří pak systémem playoff takzvaného pavouka bojují proti sobě ve finálové části každého dne.

Účastníky lyžařské reality show navíc čeká zajímavá odměna. "Vítěze a vítězku vezme český reprezentační tým na soustředění na ledovec. To je hlavní cena, že amatér si může sáhnout na opravdové a profi lyžování," nalákal Petr Svěcený.

Soutěž probíhá ve čtyřech lyžařských střediscích po celé republice. Finále vítězů jednotlivých kol proběhne v Peci pod Sněžkou.

Další závody pro širokou veřejnost se ale na Lipně chystají už na příští víkend. "V sobotu proběhne u nás ve skiareálu McDonald's Winter Cup. V půl desáté je registrace, v deset hodin začíná samotný závod. Vyhlášení vítězů na lyžařském náměstí pak proběhne v půl páté odpoledne," doplnila časový harmonogram Olga Kneiflová, mluvčí Skiareálu Lipno a dodala, že startující čekají lákavé ceny od McDonald's, skipasy a mnoho dalšího.

V lipenském skiareálu funguje také denně od 18 do 21 hodin v provozu večerní lyžování na Jezerní sjezdovce, ve stejný čas je nasvícený i Foxpark, kde děti i jejich doprovod mohou bobovat nebo sáňkovat.