„Značky jsou zde kvůli výměně kolejí v úseku mezi ulicemi Zeyerova a Neumannova a také kvůli nutným dokončovacím úpravám Masarykovy třídy,“ informoval v pátek odpoledne na sociální síti olomoucký magistrát. „Od 1. července zde bude opět spuštěn plný provoz a je třeba ulici uklidit, dodělat vodorovné dopravní značení apod.,“ upozornil motoristy s tím, že povolení parkování na Masarykově třídě už obnoveno nebude.

Slavnostní zahájení lázeňské sezony 2022 v Mariánských Lázních.
OBRAZEM: Krásné kostýmy i žehnání pramenům. Sezona v Mariánských Lázních začala

Práce na mostě přes řeku Moravu, pro který se vžilo označení Rejnok, v současnosti finišují. Probíhají přeložky inženýrských sítí v konstrukci mostu či na sloupech v nadzemní části. Na mostě a na jeho obou stranách se dokončuje tramvajová trať, finišuje se s trolejovým vedením.

„Práce na Rejnokovi budou dokončené dle harmonogramu a od července se na něj bude moci vrátit tramvajový i automobilový provoz,“ ujistil generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák.

Výrazně klidnější doprava 

V ulici se opravuje vozovka i tramvajová trať a ve směru k hlavnímu nádraží vzniká nová zastávka Vídeňského typu - tramvajová zastávka U Bystřičky. „Také tato navazující investiční akce skončí tak, aby mohly v červenci na most a opravenou Masarykovu třídu vyrazit auta a tramvaje,“ ubezpečil primátor Olomouce Miroslav Žbánek.

Andrea Stejskalová jako první žena v ČR uběhla sama celý Vltava run, tedy 360 kilometrů
Jako první Češka uběhla Vltava Run. Žena sama překonala 360 kilometrů

V lokalitě vznikne nová zóna 30. Doprava na Masarykově třídě by tak od prázdnin měla být výrazně klidnější.

Pro auta i tramvaje se cesta mezi centrem Olomouce a hlavním vlakovým nádražím, v úseku od křižovatky u Žižkova náměstí po křižovatku s Dukelskou ulicí, uzavřela počátkem března 2020.