Na Kvildě napadlo zhruba deset centimetrů přírodního sněhu, to je na lyžování až příliš málo, i když první běžkaři vyrazili vyzkoušet terén. Pokud by teploty spadly pod mínus pět stupňů a byl by předpoklad stabilní teploty, jsou na Kvildě připraveni areál zprovoznit za přibližně čtyři dny. „Zatím není pozdě, loni se vleky rozjely první prosincový víkend,“ vzpomněl Richard Jirouš.

Turisté na Božím Daru se radovali z prvního sněhu. Otužilci také
OBRAZEM: Turisté se na Božím Daru radovali z prvního sněhu. Otužilci také

Milovníci sjezdového lyžování musejí letos počítat se zdražením jízdenek, loni vyšla dospělého jízdenka v hlavní sezoně na 460 korun. „Navýšili jsme o zhruba deset procent, ale také jsme změnili strukturu jízdného tak, aby si každý našel jízdenku pro své potřeby,“ ujistil správy areálu na Kvildě.

Jízdné o dvanáct až patnáct procent dražší bude podle slov správce Lyžařského areálu Zadov Petra Vondraše. V hlavní sezoně (od 17. do 25. prosince a od 3. ledna do 2. února) vyjde dospělého celodenní jízdenka na Kobyle na 790 korun. V době vánočních a jarních prázdnin, v tzv. TOP sezoně, pak na 850 korun. V ostatních termínech je cena 650 korun.

Na Zadově zatím vyčkávají

Zatím to ale ani na zadovské Kobyle nevypadá na spuštění vleků. „Máme zhruba šestnáct centimetrů sněhu. Nějaké srážky meteorologové ale předpokládají. Zvažujeme přípravu běžeckých stop. Uvidíme v druhé polovině týdne,“ řekl Petr Vondraš s tím, že ke spuštění vleků by to chtělo ještě pár centimetrů přírodního sněhu a mráz, aby se mohla rozjet sněhová děla naplno. „A hlavně, aby se sníh na svahu udržel,“ upřesnil.

Ilustrační snímek
Zimní počasí vystřídá oteplení. Noční teploty by se měly držet nad nulou

Také na Zadově zahájili loni lyžařskou sezonu až v prosinci, a to o týden později než na Kvildě. Zadovští vlekaři tak nepředpokládají, že by se lyžovat začalo dříve. Jako třeba v roce 2007, kdy se vleky rozjely už v listopadu.