Jiná je míra nezaměstnanosti na Litomyšlsku (1,7 %) nebo Poličsku (2,5 %), kde se drží kolem dvou procent, a jiná na Svitavsku (3,2 %) a ještě výrazněji na Moravskotřebovsku (6,1 %). V jihovýchodním cípu Svitavska je téměř trojnásobná.

Dlouhodobě klesající nezaměstnanost jde ruku v ruce s počtem volných míst, který naopak roste. Pro nezaměstnané, kteří hledají práci, nebo zaměstnance, jenž se rozhodli práci změnit, je tato situace příznivá. Naopak pro zaměstnavatele, kteří hledají nové pracovníky, je to přesně naopak.

Podle inzertního serveru Annonce patří mezi nejžádanější profese na Svitavsku prodejci a prodavači. Další čtyři místa v TOP 5 zaujímají strojírenští dělníci a kovodělníci, řidiči kamionů, kuchaři a technici.
Pěti nejžádanějším profesím na Svitavsku podle inzertního serveru Annonce odpovídají i počty volných pracovních míst nabízených úřadem práce.

Nejvíce pracovníků, 183 řemeslníků a kvalifikovaných pracovníků postrádají stavební firmy. A další stovka chybí na pomocné stavební práce.

„Přes 160 nových zaměstnanců hledají firmy na Svitavsku na pomocné práce ve výrobě. Schází rovněž 121 nástrojařů a kovářů, podobný počet montážních dělníků a kolem stovky pracovníků obsluhujících strojní zařízení. Speciálně pro obsluhu zařízení zpracovávajících výrobky z plastů poptávají zaměstnavatelé 93 pracovníků a 44 pro stroje na zpracování textilu,“ uvádí svitavský úřad práce.

Sto osm zaměstnanců chybí v potravinářství. K tomu můžeme připočíst třiatřicet kuchařů a třicet číšníků, servírek a barmanů. „Poptávka je mezi zaměstnavateli rovněž po řidičích kamionů. Aktuálně jich firmy hledají necelou stovku. Prodejců a velko i maloobchodních prodavačů schází také kolem stovky,“ vyplývá z dat úřadu.

Firmy řeší nedostatek pracovníků různě. Někde nabízejí bonusy jako větší počet dovolené, stravenky nebo příspěvek na pojištění, ke zvyšování platů však sahají jen zřídka. Narůstá naopak ochota firem zaměstnat cizince, kteří se nezdráhají přijmout i hůře placenou práci. Navíc je zaměstnavatelům často zprostředkovávají pracovní agentury, takže firma nemusí s těmito pracovníky uzavírat smlouvu, ať už na dobu určitou nebo neurčitou.