Zelený autobus se blížil k Telnici, teploměr ukazoval kladnou sedmičku. Restaurace Kongo nabízela pohodu a bezpečí, slalomák byl holý, ale sedačková lanovka byla v provozu. V sobotu 19. února bylo parkoviště plné, nad červenou budovou horské služby se ozýval dětský smích.

U Lidového domu v Litomyšli si zájemci vyzkoušeli otužování a ponor do kádí s ledovou vodou v rámci benefiční akce Prolomit ledy.
OBRAZEM: Lámat ledy nikdo nemusel. Otužilci v Litomyšli se ponořili do kádí

Pokud se chystáte o prázdninách do kopců, tahle informace se vám hodí. Ráno zkuste vyhledat webkameru, nepočítejte s tím, že na Telnici budou v provozu všechny sjezdovky, sněhu je málo. Nejdelší sjezdovka ale byla vzorně upravená, byť vítr byl nepříjemný. Lyžovalo se na cvičné louce, buben byl nesjízdný, v provozu byla dětská školička, dětský vlek, půjčovna lyží, několik hospůdek. Hodně lidí přijelo z Německa.

Problém se sněhem 

Pokud se někdo chystá na Telnický rohlík, tak termín pro letošní rok byl stanoven na 12. března. U zrodu tohoto závodu byli dva velcí sportovci, Jindřich Holinger a Jan Múnster. Seznam vítězů je značně dlouhý, první ročník se uskutečnil v roce 1986.

V poslední době je problém se sněhem, nikdo neví, jaké bude počasí v březnu. Covid poslední dva ročníky zlikvidoval, všichni si přejí, aby letošní Rohlík byl na lyžích.