Účastníci demonstrace požadovali vyšší ochranu LGBT+ skupin a změnu zákonů. Vystupující kupříkladu vyzvali k zastavení šíření předsudků vůči těmto skupinám a k přijetí zákona, který by stejnopohlavním párům umožnil uzavřít manželství. Podporu jim vyjadřovali jak umělci, tak například zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková

Lidé vzpomínají na oběti útoku v centru Bratislavy
Politici na Slovensku zamítli partnerské soužití. Sexuální menšiny se bojí

Shromáždění na Václavském náměstí skončilo po více než třech hodinách, krátce po deváté večer. Poselstvím řečníků byla slova podpory a lásky a apel na zapojení politiků. Zúčastnění lidé se zpravidla chovali v klidu a mírumilovně.

Na náměstí stálo i několik odpůrců. Jeden z mužů nesl transparent s nápisem Bojte se boha a vzdejte mu čest. Jiná účastnice ho chtěla polít vodou, ale odvedla ji policie.

Na shromáždění dohlížela více než stovka policistů z řad pořádkové a kriminální služby. Na místě byli i jejich kolegové z antikonfliktního týmu. Podle informací policie se na místě shromáždění nacházely nižší tisíce účastníků. V horní polovině náměstí byla omezena doprava. 

Demonstrace u nás i na sousedním Slovensku vypukly poté, co v polovině října devatenáctiletý mladík v bratislavském klubu Tepláreň zastřelil dva muže ve věku 23 a 26 let. Při útoku také vážně zranil osmadvacetiletou ženu. Střelec z místa činu utekl a o několik hodin později spáchal sebevraždu.