Od rána se ve druhém patře budovy, ve které sídlí supermarket Lidl, tvořily fronty, na dávku čekali mladí i staří.. „Už jsem se rozhodl, tak si tu frontu vystojím. Na očkování se mi nechce, jsem zdravý a covid jsem loni prodělal. Kvůli nařízení ale bohužel nesmím do hospody, do bazénu, zkrátka nikam,“ řekl student, který se představil jako Petr.

„Kvůli zdraví to určitě není a neznám nikoho v mém věku, kdo by se covidu bál. Všichni se nechali píchnout proto, aby mohli ve volném čase chodit za kulturou a sportem. Přítelkyni k tomu dokonce dohnali v práci,“ dodal mladík.

Pro třetí dávku se do bývalého Prioru vydala i seniorka Anna. „Minulý týden mi přišla sms, že mám nárok na třetí dávku, využila jsem toho, že se nemusím registrovat a proto jsem vyrazila sem. Na první vakcínu mě registrovala dcera. Přiznám se, že s počítačem nejsem velká kamarádka,“ sdělila s úsměvem Plzeňanka.

Velký zájem o očkování v novém centru bez registrace potvrdil také ředitel EUC kliniky, která místo zaštiťuje, Jan Šlajs.

„Od rána je zájem opravdu veliký. Dokonce jsme museli otevřít o třicet minut dříve, než jsme avizovali,“ řekl Deníku ředitel s tím, že se zájmem veřejnosti je spokojený. „Jsme velice rádi, že naše týdenní práce vybudovat toto centrum nepřijde nazmar a místo si najde prostor mezi Plzeňany a obyvateli Plzeňského kraje,“ líčil Šlajs.

Na otázku, čím si tak vysoký zájem vysvětluje, odpověděl Šlajs, že by si přál, aby to bylo tím, že lidé jsou zodpovědní vůči sobě a také vůči svému okolí. „Z praxe ale víme, že zájem o očkování se zvedl výrazně po změně vládních opatření, tedy při změně na systém očkování nebo prodělání nemoci,“ vysvětlil.

Ředitel rovněž pochválil seniory, kteří si přišli pro třetí dávku.

Zda bude zájem i v dalších dnech stejně velký, nechtěl Jan Šlajs předpovídat. „Necháme se překvapit. Jsme schopni ošetřit mezi osmou a půl čtvrtou, kdy aplikujeme poslední vakcínu, kohokoliv, kdo bude mít zájem,“ uzavřel.

Zájem o vakcíny potěšil rovněž hejtmanku Ilonu Mauritzovou. „Jsem velice ráda, že jsme se přesvědčili o tom, že zřídit toto místo pro občany, kteří nejsou registrovaní, bylo správné. Za prvé mnoho lidí nezvládne registraci na počítači a za druhé pokud přijdete a jednoduše se můžete nechat naočkovat, tak vás to více přesvědčí.“ zhodnotila hejtmanka.

Doplnila, že očkovací místo v Prioru by mělo být otevřené zhruba do konce února.

Denní kapacita centra je až 800 osob bez registrace. Ode dneška bude otevřené každý všední den od osmi do šestnácti hodin. Vakcínu tam zdravotníci podají pouze zájemcům bez předchozího objednání.