K Šacberku, Křemešníku a Velkému Meziříčí se dnes přidají Luka nad Jihlavou. Od soboty předpokládají zahájení sezony provozovatelé sjezdovky v Novém Jimramově.

Ve středisku Jalovec u Číchova na Třebíčsku bude o víkendu jezdit malý vlek. Uzavřena je však ode dneška do konce týdne sjezdovka Harusův kopec v Novém Městě na Moravě kvůli Světovému poháru v biatlonu konaném v sousední Vysočina Areně. Informace získala agentura od správců sjezdovek a z webů skiareálů.

Přípravy na zahájení sezony v dalších lyžařských areálech kraje zpomalila obleva. Podle meteorologů by ale v následujících dnech mělo mrznout minimálně v noci, mohlo by i sněžit.

Správci doufají, že předpověď vyjde a že se jim podaří spustit vleky na vánoční prázdniny. „Rádi bychom zahájili 23. prosince," řekl Zdeněk Novotný ze sjezdovky Vysoká u Havlíčkova Brodu.

Na svazích je půl metru umělého sněhu

Na svazích, kde se už lyžuje, leží i přes půl metru technického sněhu. „Sněhové podmínky jsou super," uvedla Magda Vaňková, která spravuje sjezdovky Křemešník u Pelhřimova a Luka nad Jihlavou.

Vlek na Křemešníku jezdil v minulých dnech jen odpoledne, ode dneška bude fungovat celý den.

V Lukách nad Jihlavou na Jihlavsku začne lyžařská sezona také dnes, lyžovat se bude od patnácti hodin, v dalších dnech už tam bude také celodenní provoz.

V Novém Jimramově na Žďársku by měl vlek jezdit od soboty. „Sledujte naše stránky, tuto informaci budeme upřesňovat podle vývoje počasí," uvedli správci skiareálu na webu.

Sjezdovka Šacberk u Jihlavy zahájila sezonu první prosincový víkend, jako první na Vysočině. Provoz tam je celodenní. „Podmínky jsou dobré a měly by být ještě lepší," řekl provozovatel Pavel Havlíček.

Na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí se do pátku lyžuje od čtrnácti hodin. Od soboty bude také tato sjezdovka otevřena od rána do večera.

Obleva ale na Vysočině zlikvidovala tratě pro běžkaře. Dostatek přírodního sněhu na lyžování už není ani v Novém Městě na Moravě ani ve Žďáru nad Sázavou.