Ona se však nevzdala a pustila se do boje. Během krátké doby absolvovala sedm onkologických operací a výsledek se dostavil. Rakovina ustoupila. A to byl i impuls pro paní Blanku. „Řekla jsem si, že když mi pomohli, musím za to něco udělat, něco za to odvést,“ konstatovala.

Pustila se tedy do veřejného života, kandidovala na radnici a po odchodu začala organizovat činnost pro penzisty. Za to ve svých 81 letech loni obdržela od Nadace Charty a jejího projektu Senzační senioři (SenSen) cenu Senior roku.

„Letos ji mohou následovat další,“ konstatuje mluvčí projektu Lucie Nekvasilová. Nadace totiž vyhlásila další ročník této soutěž určené pro ty, kdo pomáhají druhým. „Rozhlédněte se kolem sebe a pošlete nám tipy na aktivní a obětavé seniory, kteří nezištně dělají něco navíc,“ dodává ředitelka Nadace Božena Jirků.

Porota vyhlásí i seniorskou osobnost

Nominace na Cenu Senior roku 2019 je možné podávat do 31. července v kategoriích senior nebo seniorka roku a Nejlepší klub roku, a to elektronicky přes stránky sensen.cz.

Kromě toho porota vyhlásí i seniorskou osobnost, která vstoupí do Zlaté síně SenSenu a přidá se tak k Daně Zátopkové, Olbramu Zoubkovi, Františku Janouchovi a Evě Jiřičné. O udělení ocenění rozhodne nezávislá porota. Slavnostní vyhlášení laureátů proběhne na podzim při příležitosti Mezinárodního dne seniorů.