„Chtěly jsme dělat akce na osvětu a pro léčbu rakoviny prsu, protože tři naše členky si jí prošly. Jako jejich doplnění jsme při plánování přišly s myšlenkou nafotit kalendář,“ přiblížila za Rezedky Marie Kašná.

Po kalendáři, na němž lidé vidí členky ženské sboru každý měsíc jinak a přitom nahoře bez, se jen zaprášilo. „Chtěly jsme do snímků zapojit i naši krajinu, kterou právě fotí náš rodák Radek Severa. Tak jsme ho oslovily, a on byl rád,“ pokračuje členka sboru.

Ilustrační foto.
Hřiště ve Veselí ustoupí nové cestě k přístavu. Přestěhuje se trampolína

Výtěžek za prvních dvě stě kusů šel na Masarykův onkologický ústav v Brně a projekt Bellis, který pomáhá zejména mladým ženám trpícím národovým onemocněním prsu.

Rezedky se tak rozhodly ještě pro dotisk dalších dvou set kusů. „Výtěžek půjde na oddělení klinické onkologie v kyjovské nemocnici,“ sdělila Kašná.

Kalendář je ještě k mání na obecním úřadě ve Svatobořicích či v květinářství v Mistříně na Hlavní ulici. Případně mohou zájemci Rezedky kontaktovat přes jejich facebook. „Chtěly jsme ještě v říjnu uspořádat benefiční koncert, ten se žel v současné době nemůže uskutečnit. Doufám, že se podaří v příštím roce,“ dodal zpěváčka. (pt)