Majitel obchodního domu Tesco společnost Crestyl už odstranila stánky proti vchodu a nepovolený prodej kabelek a podobného zboží, umístěných na zdi nájezdu na horní terasu. „Stánky byly špatnou vizitkou centra Brna. Nahradíme je novými moderními se zajímavým sortimentem, což bude mít na prostředí pozitivní dopad. Konkrétní plány budeme vědět až na začátku léta,“ uvedl mluvčí společnosti Ondřej Micka.

Prodavačka ze stánku Věra Smržová je přesvědčená, že lidem budou obchody chybět. „Spousta zákazníků už nadává, že zmizely ostatní. Ne každý má tolik peněz, aby chodil nakupovat do nákupních center,“ řekla.

Odstranění stánků považuje za chybu také Brňanka Nikola Vondálová. „Prodejci  nikoho neobtěžují a nevnucují své zboží. Jsou pracovití a zrušením těchto stánků příjdou o práci. Osobně tam nenakupuji, ale věřím, že budou hodně lidem chybět,“ myslí si.

Stánky u nádraží začaly mizet předloni. Od té doby jich ubylo devětadvacet. Podle radního Bartíka to Brňané ocenili. „Dostali jsme velmi pozitivní reakce jak od obyvatel, tak od policistů, kteří zaznamenali větší klid,“ dodal. Rozhodnutí magistrátu o budoucnosti zbývajících radní budou znát do dvou měsíců.

KLÁRA VAŠÍČKOVÁ