Ledovka zaskočila především řidiče na Karlovarsku. „Největší problém byl na silnici R6. Výstražné světelné značky tam o námraze sice informovali, řada řidičů ale jízdu nezvolnila a havarovala," řekl hlavní dispečer krajských silničářů Josef Bulka. Silničáři sledovali počasí už od noci. Mráz dorazil do regionu kolem 5.30 hodin. To už technika operovala na silnicích a komunikace solila. Dopravě se ulevilo po více než třech hodinách, kdy se rtuť teploměru přehoupla přes bod mrazu. „Na běžných silnicích byl celkem klid, protože jsou ještě vyhřáté. Právě u mostů to ale bylo horší. Zejména u sokolovského Transmotelu, který je železný a ještě nad řekou. V Karlových Varech pak byly mosty namrzlé snad všechny," poukázal Bulka.
Kromě rychlostní silnice mezi Karlovými Vary a Chebem, kde se kvůli nehodám zastavila na čas doprava, měli řidiči problém u Žlutic, kde havarovalo osobní auto a kamion, zapříčený kamion byl i u Kynšperka. Nehody se staly i u Citic či Horního Žďáru. „Obdobný charakter počasí vydrží až do pátka," varoval Bulka.

CO NA TO ŘIDIČI
U Sokolova skončil ve svodidlech například řidič Jiří V. Jak sám říká, ledovka ho překvapila. „Silnice byla v pohodě, když jsem ale vjel na most, dostal jsem nekontrolovatelný smyk, sešlápl jsem spojku a snažil se auto srovnat, avšak bez šance. Narazil jsem do svodidel, polovina auta je rozbitá," krčil včera ráno rameny.

POLICIE VARUJE
Kvůli ranní námraze vydala policie varování. „Řidiči musí zvýšit obezřetnost. Zejména pak na rychlostní silnici R6, která protíná Karlovarský kraj," řekla mluvčí krajských policistů Kateřina Böhmová. Reaguje na to, že v kraji je díky stavbě ´rychlostky´ mnoho přemostění, kde se včera tvořilo náledí.
„Všechny mostní úseky jsou značeny dopravními knoflíky modré barvy, které jsou umístěny na silnici u středové čáry. Na nebezpečných úsecích se dále používají informační tabule, které mají zabudovaná čidla v silnici a automaticky se zapínají při vzniku námrazy či náledí. Pro plynulou a bezpečnou jízdu na komunikaci je nutné dbát zvýšené opatrnosti a akceptovat informace, které jsou na informačních tabulích uvedeny. Pokud je například na tabuli uvedena informace, že na určité vzdálenosti je námraza, věnujte tomu zvýšenou pozornost a nepodceňujte tuto vzdálenost, jelikož jde opravdu o rizikový úsek." Mezi velmi rizikové úseky řadí policisté rychlostní silnici R6 mezi Sokolovem a Kynšperkem nad Ohří, kde se nachází hned několik přemostění, silnici z Karlových Varů do Tepličky směrem na Plzeň nebo také silnici v úseku Karlovy Vary – Praha. (jid)