„Lokomotiva zastavila. Všude tam bylo strašně kouře. Vypadalo to, že začne hořet,“ popsala dvacetiletá studentka žurnalistky, jež mířila z Domažlic do Prahy. Ona sama naštěstí vyvázla bez zranění. Při tragické události však zemřeli tři lidé, desítky cestujících jsou zranění.

Při srážce byla vysokoškolačka ve vagonu těsně za lokomotivou. „Se mnou to jenom hrklo. Ale všichni lidé, kteří seděli ve směru jízdy, to setrvačností vymrštilo na sedačky,“ pokračovala Plzáková. Podle jejích slov byla většina cestujících v šoku a zraněná. Tekla jim krev z nosu nebo proto, že na ně popadala seshora zavazadla.

Když ona a další pasažéři vystoupili z vlaku, už byli na místě záchranáři. „Okamžitě nás odehnali z kolejí a rozdělili na ty, kteří jsou zranění, a kteří nejsou,“ líčila dramatické okamžiky studentka. Doplnila, že mezi lidmi byla velká solidarita a vzájemně si pomáhali.

Jedním z těch, kteří se na místě staral o pasažéry, byl Miroslav Jícha. Ten jel ze Schwandorfu do Plzně. „Když jsem uslyšel ránu, chvilku jsem si myslel, že jsme jenom něco srazili. Spadl jsem na zem a trošku jsme nemohl popadnout dech,“ svěřil se. 

Pak se ale zvedl a začal s ostatními pomáhat zraněným. „Šli jsme do dalšího vagonu. Vytáhli jsme jednu ženu ze záchodu, protože odtud nemohla ven. Roztáhli jsme dveře. Celý vlak byl zohýbaný, prostě strašné,“ řekl. Ven společně vynesli několik dívek, které měly tržné rány na hlavě. „Až když jsem vylezl z vlaku, viděl jsem, co se všechno stalo. Lokomotiva byla celá zdemolovaná,“ uzavřel Jícha, který také vyvázl bez zranění.