Díky dotaci na projekt navýšení kapacity 5. MŠ Dobříš Větrník se má kapacita této mateřské školy zvýšit o 56 dětí. Stavba nového pavilonu má být stát přes 21 milionů korun a z toho více než 16,6 milionu korun má jít z fondu EU prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Stavbu realizuje firma JETCON, která převzala staveniště 19. ledna.

Stavební práce již byly zahájeny, ale s dvouměsíčním zpožděním. Hotový by měl být výkop pro základy a plánováno je jejich betonování. Minulý týden práce zastavily silné mrazy. Stavba by měla být hotová do 30. září 2018. Podle starosty Dobříše Stanislava Vacka to však v současné situaci není reálné.

„Původní harmonogram počítal s tím, že výstavba potrvá deset měsíců, to znamená do 1. září roku 2018. Ale vzhledem k tomu prodloužení se to do září nedá stačit.“ Vacek dále uvedl, že zkrátit realizační dobu do 1. září by město stálo kolem dvou milionů korun. Zároveň starosta Vacek představuje další variantu, která by město nestála více.

„Prověřujeme u poskytovatele dotace, jestli nám povolí prodloužení termínu realizace, pokud ne, tak se budeme muset přiklonit k té druhé variantě, a zhruba dva miliony korun dát z vlastního rozpočtu. Je to všechno v jednání,“ dodal.