Od pondělí si mohou Jičíňané všimnout nápadné červené budky stojící za kostelem sv. Jakuba. Takzvanou Dušebudku zde postavil jičínský tým organizace Péče o duševní zdraví ve spolupráci s Valdštejnským imagináriem. Psychologických a poradenských služeb odborníků budou moci zájemci využít celý týden.

V sobotu večer pak akci završí Svatojánská slavnost pořádaná ve Valdštejnské lodžii. "Nyní, více než kdy jindy, bychom rádi propojili kulturu s tématem duševního zdraví. Cílem akce je probudit zájem a emoce obyvatel města Jičína i přilehlého regionu, a to prostřednictvím kulturního zážitku, který je teď vzácný," uvedli pořadatelé.

Druhý ohňostroj festivalu Ignis Brunensis. Ilustrační foto.
Ohňostroje nad Brnem budí rozporuplné reakce. Už chceme klid, říkají místní

Finance pro uspořádání akce získali pořadatelé kampaní na Hithitu. K pondělí 21. června se jim podařilo vybrat téměř 75 tisíc korun. Akce cílí na propojení sociálních služeb s kulturou v nelehké době, kdy se lidem dlouhou dobu ani jednoho nedostávalo. V Dušebudce se mohou zájemci vypovídat ze svých trápení, případně požádat o radu. K dispozici bude do pátku 25. června vždy od 14:00 do 18:00.