Podle předsedy zastupitelů Spojených sil Jiřího Pospíšila (TOP 09) se ale jednalo o jejich vlastní setkání s novináři. Hřib na to podle ČTK řekl, že předsedové koaličních klubů a primátor mají právo podle koaliční smlouvy přijít na jakoukoliv tiskovou konferenci. „Tak jste nás měl oslovit a nechodit neohlášen,“ odvětil Pospíšil.

Hádka o to, čí je magistrátní pískoviště, vzešla z významnějšího sporu, který tento týden koalice zažívá. Je jím družstevní bydlení s účastí města. Jedna z vlajkových lodí radní Hany Kordy Marvanové (za STAN), o níž psal Pražský deník ve středu, byla dle jejího názoru torpédována primátorem.

Marvanová s vyjádřením nesouhlasí

Ten nechal zastavit práce na odborných analýzách projektu, jenž má zajistit dostupné bydlení a přinést i část bytů do majetku města. Podle primátora by ale měla politická shoda předcházet odborné. „Je nutné se nejprve shodnout na zásadních vstupních podmínkách, jako jsou kritéria pro výběr družstevníků nebo otázka budoucího vlastnictví městského pozemku poskytnutého družstvu,“ odpověděl na kritiku Hřib.

Radní Marvanová s jeho vyjádřením nesouhlasí, nejdřív je podle ní třeba mít podklady. „S demokratickým konsenzem souhlasím, ale ten byl už v materiálu ze zastupitelstva z června. Teď je potřeba to udělat,“ řekla podle ČTK.

Pospíšil žádá omluvu

Když už došlo na tiskové konferenci k roztržce, rozhodl se předseda zastupitelů Spojených sil Pospíšil přitopit a připomenul i další neshodu mezi jeho stranou a Piráty. Vyzval primátora, aby se omluvil za čerstvé výroky pirátského poslance Jakuba Michálka na adresu TOP 09. „Myslím si, že TOP 09 by měla zaniknout a uvolnit potenciál pro další subjekty,“ řekl Michálek v rozhovoru pro aktualne.cz.

Hřib se od slov Michálka distancoval s tím, že s nimi nesouhlasí a s TOP 09 se mu na magistrátu spolupracuje dobře. „Koalice funguje, snažíme se soustředit na věcné problémy. Na zásadních věcech je shoda,“ řekl Pražskému deníku.