Malíř chce svou originální tvorbou přispět na dobrou věc. „Často portrétuji vulvy a prsa. Tak mě napadlo, že bych tím mohl pomalovat nějakou erotickou pomůcku a vydražit ji. Podporuje mě v tom Vojtěch Sláma, majitel brněnského sexshopu yoo.cz, který mi pro malbu vybral dva nejvhodnější vibrátory,“ upřesnil umělec.

Ozdobit tyto pomůcky není jednoduché ani pro zkušeného malíře. „Bylo to peklo, protože jsou všechny ze silikonu, na kterém barva nedrží. Nakonec jsem si vzal oba vibrátory domů k pomalování. Barva se mi nejdříve několikrát sloupala, ale vychytal jsem to a výsledek je právě teď v dražbě,“ pochlubil se Gruml.

Vibrátory jsou ručně malované včetně obalu a zalakované matným lakem. Navíc jsou plně funkční. „K původním účelům je ale nedoporučuji. Lepší umístění je v tomto případě vitrína, než útroby lidského těla,“ zavtipkoval malíř.

Výtěžek z aukce věnuje na podporu sexuality. Část dostane organizace Freya, která poskytuje poradenství v tomto oboru pro sociální pracovníky, pečující o seniory nebo o lidi se zdravotním postižením. Zbytek vloží do projektu o diverzitě ženského pohlaví a prsou. „Vyrobím pohlednice s portréty a textem modelky. Chci tím šířit osvětu, aby se ženy nestyděly za své intimní partie,“ uvedl umělec.