Hasiči se během večera a v noci nevyhnuli zásahům spojeným s počasím, především šlo o odstraňování spadlých stromů a větví. Nepřišel nicméně očekávaný nápor, byť opakované výjezdy tohoto charakteru hasiče zaměstnávaly především na Praze-východ, Kutnohorsku a Mladoboleslavsku – a dále pak na Benešovsku, Mělnicku a Nymbursku a na Berounsku, Kladensku, Praze-západ a Příbramsku už šlo spíš o ojedinělé zásahy.

Středočeští hasiči rovněž měli práci s odčerpáváním vody ze zatopených míst, a to především v regionu Prahy-východ (v Brázdimi, Dřísech a Konětopech), dále pak v noci na dvou místech v Kolíně a ráno ještě na třetím – a rovněž ve Vestci na Praze-západ.

Bouřka v Chomutově v noci na 11. června
Vysoké teploty bořily rekordy. Večer čekají Česko další silné bouřky

Intenzivní srážky sice komplikovaly jízdu řidičům, vážnější problémy dlouhodobějšího charakteru ale nezpůsobily. Zřejmě největší trable vyvolané počasím tak trvají na Příbramsku, kde se poblíž Nového Knína opravuje propad vozovky podemleté potokem (a to si vyžádalo i dočasné změny týkající se autobusové linky číslo 460).

Na vině jsou však přívalové deště, které řádily již před týdnem; ve čtvrtek 6. června vpodvečer. S aktuálním počasím nemají souvislost ani zpoždění a odklony vlaků spojujících Benešov, Čerčany a Roztoky u Prahy s hlavním městem, s nimiž se cestující musí vyrovnávat od čtvrtečního zahájení ranního provozu. V tomto případě je na vině nefunkční zabezpečovací zařízení ve stanici Praha-Vršovice – nikoli však kvůli zateklé vodě, nýbrž v souvislosti s noční krádeží kabelů.

Počasí může znovu pozlobit

Před rozmary počasí je třeba mít se na pozoru i nadále. Podle meteorologů se stále mohou objevit bouřky s lokálními nárazy větru, vydatným deštěm i možností krupobití – zvláště ve východních částech Benešovska, Kutnohorska a Nymburska – už by však měly být méně intenzivní. Varování před meteorologickými jevy pro celý kraj včetně Prahy se předběžně chystá na sobotu. Týkat by se mělo upozornění na vysoké teploty překračující 31 stupňů Celsia.

Blesky při letní bouři nad Drážďanami. Ilustrační foto
Popadané stromy a zranění. Německo potrápila bouře, potíže jsou i jinde v Evropě