Ihned odstavil tramvaj a začal jednat. „Jsou věci, které jsi chtěl vždy zažít. Třeba to, že zachraňuješ lidi z hořícího domu. Jenže pak ta situace nastane a víš, že toto už nikdy nechceš zažít,“ popisuje Hrůza.

Řidič zavolal hasiče a rozběhl se k domu. Když sáhl za kliku, zjistil, že je otevřeno. V průjezdu stáli dva důchodci. „Všude byl kouř, úplně všude. To horko se dalo přes kapuci nějak zvládnout, ale ten kouř byl hrozný,“ přibližuje Hrůza.

Opilý pracovník údajně prohodil hasicí přístroj skleněnými dveřmi.
Muž v Brně místo uklízení pil, dveřmi pak ve zlosti prohodil hasicí přístroj

Obyvatele domu vyvedl na ulici a pak ještě vytlačil zaparkované auto před dům. Jakmile se ujistil, že jsou lidé v bezpečí, sedl řidič zpátky do tramvaje a pokračoval v jízdě. „Nevím, jestli se nedělá velké haló pro nic. Takhle by se měl zachovat každý normální člověk,“ uzavírá svůj hrdinský čin Hrůza.

Oheň se rozšířil i na střechu domu

Na náměstí 28. dubna v Bystrci vzplál přístavek na dvoře jednoho z tamních rodinných domů. Oheň se rozšířil i na střechu domu. „Požár komplikoval i dopravu v okolí, protože blízko domu, kde hořelo, je smyčka městské hromadné dopravy. Hasiči nemuseli z objektu nikoho zachraňovat, nicméně podle našich informací pomáhal starším obyvatelům z domu civilista ještě před naším příjezdem,“ popsal zásah v pondělí mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Ilustrační snímek. Pouta
Kšeft s dítětem z Brněnska: Muž chlapce zanedbával a bil, hrozí mu vězení

Požár se hasičům podařilo dohasit před devátou hodinou dopoledne. Prvotní odhad škody byl 750 tisíc korun. Příčina požáru je v šetření.