Na Vysočině zkomplikovaly řidičům cestu zablokované kamiony. Jak informovala ČTK, silnice byly nesjízdné u Habrů, Želetavy, Starého Pelhřimova i jinde. 

Na jihu Čech vytrvale sněžilo celý den. Hlavní tah na Rakousko I/3 ve směru z Velešína na Dolní Dvořiště byl neprůjezdný, i zde silnici blokovaly kamiony. Kamionům se těžko vyjížděl i kopec u Netřebic na silnici I/3. V Jihočeském kraji se jen za pátek stalo přes 83 nehod.

Ranní foto z místa nehody čtyř kamionů na dálnici D1 u Humpolce
Hromadná nehoda kamionů u Humpolce: Jeden z řidičů zemřel

Hasičský záchraný sbor Jihočeského kraje na svém profilu na sociální síti X uvedl, že v pátek od 16:00 do 22:30 zasahoval u 21 nehod, jednalo se zejména o o vytahování zapadlých vozidel a 25 spadaných stromů nebo větví na komunikacích.

Problémy byly na většině míst Česka po celý den. „Od 11:00 do 18:30 jsme zasahovali u 101 dopravních nehod kvůli sněhu, což se postupně blíží dvojnásobnému počtu denního průměru těchto zásahů (58). Situace má stále pozvolna se zvedající tendenci. Technických pomocí v souvislosti s aktuální meteo situací jsme řešili 131,“ informoval Hasičský záchranný sbor ČR na síti X.

Zpožděné lety

Problémy ohlásilo už během pátečního odpoledne také pražské Letiště Václava Havla. Lety nabíraly zpoždění v řádu desítek minut. Výstraha platí pro pátek i sobotu.

Ilustrační snímek
Rozruch v Praze: Na letišti přistávalo letadlo, které hlásilo problémy

„Upozorňujeme, že vzhledem ke sněžení může dnes a zítra docházet ke komplikacím a drobným zpožděním. Vzhledem k dopravní situaci doporučujeme ponechat si také dostatečnou časovou rezervu pro cestu na letiště,“ informovalo letiště.