„Sladká šedesátka…“ pochvalovala si oslavenkyně, která s posádkou pojala plavbu v helénském, starořeckém duchu. Narozdíl od ostatních účastníků 15. ročníku Baškohrátek tým Dajana & spol. nemusel plavidlo stavět.

Z vesnické stodoly pouze vytáhl historické, ze dřeva vydlabané troky. „To nejsou otroci, ale maséři,“ popisovala jubilantka mužskou část posádky oblečenou v tógách.

Sama měla plavky, ale namočila se jen díky dobrovolným hasičům z Pražma, kteří všechny soutěžící náramně poctivě skrápěli z hadic vodou. Dajanin doprovod plaval za velkého aplausu kolem jejích necek a ještě ji osvěžoval vějíři z čerstvého listí.Z jižního břehu přehrady Baška spouštěli nebo snášeli další plavidla další posádky: Hurvínek a jeho přátele, Dědictví, aneb Kurvahošigutntag (jednohlavá posádka tvořená Bohušem z Moravy, který kouřil a pil slivovici a všem ji nabízel), Hippies a Alpha Centauri. Flinstounovi, ti jednoduše vlastní silou sjeli z mola dolů na kolech vytvořených z barelů od nafty.

Otava a tábořiště v Sušici.
Vodáci na západě Čech si ještě počkají. V řekách je málo vody

Tým Alpha Centauri s vodní kosmickou lodí tvořili tři zaměstnanci zařízení pro handicapované a jeden klient. Další z břehu mocně fandili, astronauti na přehradě sice ztratili kus ze solárního panelu, ale nakonec Baškohrátky vyhráli. „Kosmický nápad zaujal, šli jsme do toho se vším všudy, hvězdný modul jsme dělali měsíc a půl,“ líčil kapitán Karel.

Flistounovi – byť na břehu nechali maminku s miminkem – skončili na druhém místě. Veselý autobus s Hippies na třetím. Rozhodovali také diváci, kteří favoritům přidělovali „diamanty“. Soutěží program ale zdaleka neskončil, dál jely atrakce a přišel čas na muziku. Vystoupily mimo jiné revivalové kapely hvězdných U2, Pink Floyd, Roxette, Elánu, Teamu…