O policisty však podle policejní mluvčí nešlo. „Kroměřížská policie takové čtyřkolky nepoužívá,“ potvrdila v neděli kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Motorkáře neprozradili jen zničené trasy. Upozornil na ně především sedmašedesátiletý běžkař, který se v té době zranil. „Zrovna jsme čekali na pomoc. Když k nám přijížděly čtyřkolky, mysleli jsme, že jsou to záchranáři. Měli ale na strojích policejní nápisy,“ popsal Deníku syn zraněného běžkaře, který ho na výletě doprovázel.

Pomoci se však zraněný nedočkal, čtyřkolky totiž nebyly vybaveny tak, aby muže mohly transportovat. Za chvíli dorazili záchranáři z Rescue Teamu Hostýnské vrchy. „Zjistili, že muž si vážně poranil dolní končetinu a byl převezen do nemocnice,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Ještě před tím, než zraněný odjel, pověděl záchranářům o mužích na motorkách, které považoval za policisty.

Vychytralé řešení

Jakub Juračka, provozovatel Ski areálu Troják považuje celý incident za velice vychytralé řešení, jak si zařádit na magistrále. „Jednalo se o stroje Yamaha, jejichž cena dosahuje asi ke tří stem tisícům,“ odhadnul Juračka. Takto si podle něj muži našli způsob, jak se prohánět po magistrále. „Na policisty si totiž podle něj jen tak někdo netroufne,“ zlobil se Juračka.

Policisté z obvodního oddělení v Bystřici pod Hostýnem v neděli celý případ vyšetřovali. „Informace zjišťovali na Tesáku, na Trojáku i v Rajnochovi­cích,“ vyjmenovala policejní mluvčí s tím, že prozatím se však nepodařilo zjistit nějaký poznatek, který by vedl ke ztotožnění osob na čtyřkolkách. Jasné je zatím pouze to, že se muži dopustili přestupku. „Podle lesního zákona je totiž zakázáno rušit klid přímo v lese i na lesních účelových komunikacích a jezdit zde s motorovými vozidly,“ vysvětlila Kyšnerová. Co se týče sportovních klubů policie, jejich členy nemusí být jen policisté. Jestli se ale skutečně jednalo o stroje některého z klubů, zatím není jasné.