K přestřižení pásky v aule školy v pátek 9. února 2018 pozval řadu významných hostů. Všichni si prohlédli novou část budovy, ve které se kromě auly v podzemním patře nachází v nadzemní části odborné učebny, sportovní hala, místo pro ubytované studenty i pro děti mateřské školy.

„Budova se stavěla rok a půl a celková částka dosáhla zhruba osmdesáti milionů korun, přičemž padesát milionů stála hrubá stavba a třicet vybavení,“ přiblížil Karel Kostka.

Škola získala dostavěním poslední části zásadní prostor velkou aulu pro sto padesát posluchačů. „Dále tu máme velmi kvalitní odborné učebny. Pro studenty gymnázia a pedagogického lycea je podstatná výuka fyziky, chemie a biologie. Ty učebny jsou na světové úrovni,“ doplnil Kostka. Údajně je dokončení komplexu na devadesát procent poslední stavba.

„Ale nikdy neříkej nikdy. Usilujeme o zřízení ještě jedné školy ve Vsetíně, pokud se to povede, možná ještě přistoupíme k jedné výstavbě v našem areálu. Každopádně pro mateřskou, střední i vysokou školu současné prostory plně vyhovují,“ uzavřel zakladatel a ředitel školy Karel Kostka.