Víc lidí zatím auto podle strážníků v místě čištění nezapomíná. Za manipulaci s ním totiž zaplatí patnáct set korun a navíc hrozí pokuta až dva tisíce „Nárůst počtu aut, která řidiči nepřeparkovali, jsme zatím nezaznamenali,“ potvrdila mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková.

Zástupci Brněnských komunikací, kteří přesun aut zajišťují, doporučují, aby se lidé o datech čištění informovali třeba v jejich aplikaci cisteni.bkom.cz. „Je to podpůrný produkt. Prioritně lidé termíny čištění získají na webu či ve zpravodajích městských částí. Systém zatím funguje a auta vracíme zpět na původní místo,“ sdělila mluvčí městské společnosti Vladimíra Navrátilová.

Tento týden čistí většinu Brna. Na úklid čeká ještě šest městských částí, třeba Líšeň, Maloměřice a Obřany. „Úřed-níci situaci sledují každý den. Žádný výkyv zatím nezaznamenali,“ řekla mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová.

Novinku úředníci testují. „Systém je v pilotním projektu na šest měsíců, tedy do září nebo do října. Následně jej ekonomicky vyhodnotíme,“ oznámil už dřív brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.