Městský dotační program zvaný fajnOVY prostor cílí na proměnu ulic, náměstí, parků a dalších veřejných míst, kde lidé sami navrhnou, že by stálo za to je nějak smysluplně využít. Posledním takovým počinem, v pořadí osmadvacátým, je proměna prostranství před Přírodovědeckou fakultou Ostravské univerzity.

Prostranství bylo dlouho v nevyhovujícím stavu. Nyní se tam mohou konat menší společenské akce a zejména studenti fakulty se zde mohou také vzdělávat. Mezi lavičkami a dalším mobiliářem je několik ocelových tyčí z litého betonu s expozicí přírodních materiálů. Zájemci se zde také dozvědí jakými přírodními procesy vznikají jednotlivé horniny.

Nová Geologická stezka upozorní nejen na místní fakultu, ale má plnit i estetickou a designovou funkci. „Součástí prostoru jsou i stojany pro kola, protože bikesharing chceme rozšířit i do dalších míst a toto by mělo být jedno z nich,“ doplnila náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Proměna prostranství vyšla na 916 tisíc korun a má být první vlaštovkou dalších úprav. Město se chce s obvodem domluvit i na revitalizaci samotného parčíku. V plánu je nový mobiliář, chodníky i úprava zeleně.

Mohlo by vás také zajímat: