„Ta cena není nijak vysoká, je přiměřená pracím, které je nutné udělat. Toalety budou ve standardním provedení,“ uvedla místostarostka Marie Černá (Třebíč můj domov).

Lidé zde podle jejích slov najdou čtyři kabinky pro ženy, čtyři kabinky a čtyři pisoáry pro muže. Nebude chybět bezbariérová toaleta pro handicapované a přebalovací kabina pro maminky s malými dětmi.

Kolik se bude platit za vstup na nové toalety, zatím městská rada neschvalovala. Otevřené budou podobně jako dosud.
Důvodem, proč k výstavbě nových veřejných toalet radnice přistoupila, je zastaralý a nevyhovující stav záchodů na Karlově náměstí.

Tento prostor město následně využije při revitalizaci náměstí, bude z něj místo pro podzemní odpadové kontejnery. „Kdybychom se pokusili staré záchody opravit, stálo by to několikanásobně víc, než je zbudovat jinde. Museli bychom udělat výtah kvůli bezbariérovosti, taky přečerpávání fekálií z podzemí do kanalizace něco stojí,“ poznamenala Černá.

Stavba nových záchodků bude prvním viditelným počinem plánované rekonstrukce Karlova náměstí. Potrvá několik let, bude na etapy, kdy budou následovat další konkrétní kroky, radnice zatím nezveřejnila. Už se ovšem připravuje rekonstrukce inženýrských sítí. „Což bude při stáří celého prostoru 700 let opravdu oříšek,“ doplnila Černá s tím, že kamkoli se kopne, nacházejí se pod zemí „poklady“. Potrubí i kabely, které nejsou nikde evidované. "Myslím, že nás ještě čekají překvapení," dodala Černá.