O projektu už Deník Rovnost informoval dřív. Aktuálně je ve fázi zpracovávání dokumentace pro územní rozhodnutí. „Zahájení stavby lze předpokládat v polovině příštího roku," řekl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

Zástupci města v současnosti odhadují náklady za nové sportoviště na zhruba sto devadesát milionů korun. Zda skutečně vznikne, se bude odvíjet i od dostatku peněz, protože Brno dosud nemá zajištěné peníze ani na multifunkční a atletickou halu. Obě už jsou připravené ke stavbě.

Vizualizace chystaného multifunkčního sportoviště za Lužánkami v Brně a jeho využití v letním období.
Nástupci Martiny Sáblíkové? Možná vyrostou Za Lužánkami

U projektu nového sportoviště za Lužánkami se momentálně řeší i jeho zastřešení. „Je žádoucí hlavně pro provoz rychlobruslařského oválu i ostatních ledových ploch. Jeho vybudování bude záležet na technickém řešení a peněžních možnostech města," uvedl Poňuchálek.

Tribuna i parkoviště

Areál nabídne sportovní vyžití v létě i v zimě. Vyroste postupně ve dvou etapách. „V první vznikne jedna plocha pro hokej v zimě a malou kopanou v létě a další pro veřejné bruslení v zimních měsících a míčové hry v letních. Ve druhé fázi pak ovál pro rychlobruslení v zimě a kolečkové brusle v létě,“ upřesnil investiční ředitel městské firmy Starez-Sport, která se bude o areál starat, Tomáš Fiala.

Součástí první fáze bude také vybudování zázemí pro návštěvníky i techniku. Při druhé vznikne i tribuna a parkovací plochy.

Edward Gomola si nechal změnit pohlaví z ženy na muže.
Karolínu v Brně přeoperovali na Edwarda: V sukních jsem brečel, říká transmuž

Původně se uvažovalo o letním využití oválu pro atletiku, z čehož ale sešlo.

Na místě bývalého zimního stadionu je v současnosti prostor pro kluziště a hřiště na malou kopanou. Chátrající stánek padl k zemi v roce 2008. Od zimy dalšího roku tam město zřídilo mobilní kluziště, o které se stará Starez-Sport.