„Všem Vám děkujeme! Dnešní den byl pro náš tým výjimečný a díky Vám se moc povedl! Po 20 letech se sen stal skutečností. Ski Areál Orlické Záhoří je na světě,“ vzkázali návštěvníkům provozovatelé na svém facebooku na konci prvního dne fungování.

SKIOZ se nachází v blízkosti osvětlené běžecké Ski Arény Orlické Záhoří v části Jadrná. Zkušební provoz se rozjel za zvýhodněné ceny. Déšť však lyžování nepřeje a hned v neděli kvůli špatnému počasí musel SKIOZ zavřít. Všichni doufají, že se podmínky brzy zlepší.

V Česku panuje na únor nezvykle teplé počasí. Noc na neděli byla rekordní:

Teplá zima. Ilustrační snímek
Nezvykle teplé počasí. Noc na mnoha místech v Česku přepisovala rekordy

Za kolik si zalyžujete? 

Jedna jízda vyjde na 150 korun, 3 hodiny lyžování si dospělí užijí za 450 korun, děti do 12 let a senioři za 350 korun. Celodenní lyžovačka vyjde dospělé na 750 korun, děti na 560 korun. 

Více informací najdete ZDE.

O vybudování lyžařského areálu obec usilovala dvě desítky let. Investorem je společnost Skiareál Orlické Záhoří, v ní má obec Orlické Záhoří 33procentní podíl, o zbytek se dělí soukromé firmy včetně provozovatele areálu společnosti A-Z Moto Czech.

K dispozici je tu půjčovna, lyžařská škola, občerstvení a v okolí i ubytování.

Jak se rodil nový lyžařský areál? Podívejte se:

Zdroj: Deník/Jana Kotalová

Když to pak sněhové podmínky umožní, lidé s oblibou vyrážejí také na místní osvětlený běžecký okruh. Nyní mají vyznavači běžeckého lyžování novou příležitost nechat se v této části Orlických hor vyvézt až k bílým stopám na hřebeni čtyřsedačkovou lanovkou. Ta původně vozila lyžaře ve Švýcarsku.