K tragické dopravní nehodě došlo ve Studénce v pátek 16. října krátce po šesté hodině ranní. Čtyřiačtyřicetiletý muž jel směrem na Novou Horku, avšak osudným se mu zřejmě stala nepřiměřená rychlost a namrzlý most. „Dostal smyk a najel bokem do svodidel mostu v protisměru,“ sdělil novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Ve stejnou chvíli zde jela řidička směrem do Studénky, která již nestačila zareagovat a čelně se srazila s neovladatel­ným BMW.

Během tří minut byla na místě nehody sanitka s lékařem. „Řidič jednoho z vozidel již nejevil žádné známky života. Zůstal zaklíněn ve vozidle, kde se jej posádka záchranné služby pokoušela resuscitovat. Snahy o záchranu muže však byly neúspěšné,“ informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů s tím, že řidič utrpěl vícečetná poranění.

O něco lépe dopadla jedenapadesátiletá řidička z havarované Škody Fabia. Ta byla při vědomí a se záchranáři komunikovala. Se zraněním hrudníku a horní končetiny byla převezena do nemocnice v Novém Jičíně. „Zasahující lékař kvalifikoval její zranění jako lehká až středně těžká,“ poznamenal Humpl.

Policisté budou zjišťovat, zda řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Zároveň vyzývají všechny účastníky silničního provozu k maximální obezřetnosti. Zimní období je pro motoristy nejnáročnější, silnice jsou, vlivem neustále se měnícího počasí a teplot kolem bodu mrazu, nevyzpytatelné a nebezpečné. Mezi nejrizikovější patří mostní konstrukce, které rychle namrzají.

Muž zemřel na dálnici

Tachovsko - Špatná viditelnost a mokrá vozovka se staly pátek v šest hodin ráno osudným 42letému řidiči stříbrného Peugeotu 406 Combi. Podle informací západočeské policejní mluvčí Martiny Kohoutové se smrtelná nehoda stala na 117. kilometru dálnice D5, a to u exitu Benešovice na Tachovsku ve směru na Rozvadov. Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky, ztratil kontrolu nad vozem a skončil v pravém krajovém svodidle.

Policisté nyní hledají svědky této nehody. „Mohou se přihlásit osobně na dálničním oddělení v Ostrově u Stříbra či telefonicky na čísle 374631671/2, případně na tísňové lince 158,“ upřesnila Kohoutová. (mv)

Více o páteční situaci na silnici najdete ZDE!