Weiss patřil k představeným židovské náboženské obce Chodová Planá. Před Mnichovem odešli do Prahy, v březnu 1943 byli deportováni do Terezína a v prosinci téhož roku do Osvětimi. Z tábora smrti už se nevrátili. Podobný osud potkal mnoho židovských rodin z Plané.

Weissovým, stejně jako dalším obětem holocaustu z Plané, jsou věnovány tzv. kameny zmizelých, které byly do dlažby plánského náměstí uloženy. Iniciátorem umístění kamenů byl místostarosta Pavel Nutil. "Dostal se mi do rukou sborník ze semináře Židé v Čechách, kde jsou popsány osudy plánských Židů. Napadlo mě, že bychom tyto osudy mohli připomenout právě kameny zmizelých," řekl Deníku.

Plánští radní návrh schválili a rozhodli, že kameny připomenou osudy židovských rodin, které žily na náměstí. "Zadali jsme tedy přes Židovskou obec Brno jejich výrobu a minulý týden v předvečer židovského svátku Jom Kipur jsme kameny zmizelých v Plané na náměstí odhalili," uvedl dále Nutil.

O historii židovského osídlení na Plánsku promluvil při této příležitosti historik Václav Fred Chvátal, který zároveň přednesl modlitbu za mučedníky Šoa v hebrejštině a češtině. "Poté přítomní prošli okolo všech šestnácti kamenů zmizelých. Nacházejí se před sedmi domy převážně v západní části náměstí," popsal místostarosta, který účastníky seznámil s příběhy jednotlivých rodin, jejichž osudy kameny připomínají. Ke každému kamenu byla položena rudá růže.

Kameny zmizelých, jinak také Stolpersteine, jsou kostky s mosazným povrchem vsazené do chodníku podle projektu německého umělce Guntera Demniga. Připomínají osudy lidí, kteří byli nacisty deportováni a poté zavražděni v koncentračních táborech. Planá se zařadila k více než 50 českým městům, kde jsou kameny zmizelých umístěny. Nejvíce je jich v Praze (více než 265), Olomouci (243) a Brně (205). Na západě Čech najdeme Stolpersteine také v Horažďovicích, Chodově, Karlových Varech, Plzni, Sušici.