Online reportáž

Na facebooku, kde konspirativní myšlenku zveřejnil, vzalo jeho vyjádření vážně jen několik uživatelů. V komentářích pod příspěvkem většinou sklidil posměch a kritiku. „Jsem stále víc přesvědčen, že epidemie koronaviru je dle mého zkouška biologické zbraňě proti čínské populaci a hlavně proti ČLR,“ napsal doslova Ešner (i s pravopisnými chybami).

Soukromé zařízení Tilia Laboratories nemůže testovat lidi na koronavirus, i když odhalilo dva případy nákazy.
Lékařka v karanténě? Ministr Votějch se za lež omluvil. Babiš obvinil úředníka

„A kdo tu zbraň soudruhu z ANO jako měl vyrobit? Dost neefektivni zbraň nemyslíte? Když se dokáže nekontrolovatelně šířít a její efektivita je jen dvě procenta z nakažených a nakaženych je miliontina promile,“ ironizuje tvrzení místopředsedy Ešnera jeden z diskutujících.

Dotyčný post na FacebookuZdroj: Deník / Jiří Šmeral

Rady proti onemocnění

Váženě míněný názor o koronaviru jako biologické zbrani není jediná perla, kterou oblastní předseda na sociální sítě vypustil. O několik dní později sdílel podivné, lámanou češtinou psané doporučení „ministerstva zdravotnictví soukromé veřejnosti a všem občanům Rumunska“, jak se koronaviru účinně bránit. „Metoda prevence je udržet váš krk vlhký, nenechat ho na chvíli suchý. Nezachovejte tedy žízeň, protože jakmile je membrána v krku suchá, virus napadne vaše tělo do 10 minut,“ varuje Ešnerem sdílené „nouzové oznámení“.

V textu se dále doporučuje pít horkou vodu, vyhýbat se smaženým nebo kořeněným potravinám. „Nepijte příliš mnoho najednou, protože to nepomůže… Podívejte se na citrony, česnek a spoustu horkých čajů!“ doporučuje údajně rumunské ministerstvo zdravotnictví. Nechybí samozřejmě nezbytná výzva k plošnému šíření. „Pošlete to jako veřejnou zprávu, pokud vám záleží na lidském životě vašich vrstevníků!“ končí sdílený text. A několik uživatelů sociální sítě text opravdu poslalo dál.

Za dvě zakoupené Corony jedno Mort subite zdarma. Kampaň, která zahýbala Belgií
Belgický obchod si zavtipkoval na účet koronaviru. Od šéfů přišla studená sprcha

Stanislav Ešner je dlouholetým členem ANO. V roce 2013 neúspěšně kandidoval za Babišovo hnutí v Pardubickém kraji do poslanecké sněmovny a o tři roky později do krajského zastupitelstva. Ani v těchto volbách neuspěl.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník

Ilustrační foto.
Vysoké Mýto připravuje regeneraci sídlišť