„Byla nasimulována nehoda malého sportovního letadla, které při leteckém dni spadne na další stroj připravený s pasažéry k vyhlídkovému letu a trosky zasáhnou i do davu přihlížejících diváků,“ uvedl tiskový mluvčí středočeských hasičů, Ladislav Holomčík.

Zraněno bylo zhruba patnáct lidí. Figuranty zahráli studenti středních škol. A do role se vžili opravdu přesvědčivě. Volali o pomoc, chovali se zmateně. Přesně jako při skutečné nehodě. Na místo dorazili profesionální hasiči z Rakovníka a Stochova a připojilo se šest dobrovolných jednotek, a to z Hvozdu, Chrášťan, Kněževse, Krupé, Lubné a Přílep.

Na místě také zasahovaly hlídky Policie ČR, Městské policie Rakovník a zraněné ošetřovaly posádky Zdravotnické záchranné služby Středočeského. „Naším cílem bylo procvičit náročnější zásah profesionálních a dobrovolných jednotek při řešení mimořádné události typu letecká nehoda v úzké součinnosti s dalšími složkami integrovaného záchranného systému. Myslím, že s celkovým výsledkem můžeme být spokojeni, přesto si všechno důkladně zanalyzujeme a vyhodnotíme,“ uvedl ředitel územního odboru Kladno, Tomáš Hradil.