V sobotu pěkně foukalo. Od ranních hodin do 17. hodiny hasiči evidovali kolem 30 výjezdů spojených s počasím.

"Například ve Vysokém Mýtě odlétly plechy ze střechy, hasiči místo ohraničili a pomocí kladiva a hřebíků provedli ukotvení. V Trojovicích na Chrudimsku spadl jasan do řeky, jednotka pomocí motorové pily odstranila strom z vodního toku. V Rychnově, části obce Krouna na Chrudimsku, hasiči zajistili kurtou prasklou lípu. Strom byl rozpůlený a hrozilo zde nebezpečí, že se zřítí na dům," uvedla mluvčí profesionálních hasičů Vendula Horáková.

A v České Rybné profesionální hasiči z Hlinska dnes zasahovali u jedné chaty dvakrát. Dopoledne, kdy na chatu spadl jeden strom. Uvnitř byli lidé, ale nikomu se nic nestalo. Jednotka strom pomocí motorové pily rozřezala a vrátila se na základnu. Ale odpoledne už volali obyvatelé té samé chaty znovu. Tentokrát spadly stromy dva, jeden na chatu a druhý na dřevník. Opět jednotka pomocí motorové pily oba stromy rozřezala a odstranila. Naštěstí i nyní to bylo bez zranění.

Dnešní počasí ale bylo ideální na pouštění draků. Toho využily děti v Pardubicích. Bohužel se jim drak zamotal do větví. "Měl velkou špulku a byla zde obava, že až se drak uvolní a poletí bez kontroly, mohl by někoho zranit. Pardubičtí profesionální hasiči draka z větví uvolnili a vrátili dětem," dodala mluvčí.