Na Krumlovsku to zatím na plné koše nevypadá, ale co není, může být. V úterý má znovu hodně pršet, a tak je naděje, že s blížícím se víkendem a oteplením hub pořádně přibude.

"Zatím žádná sláva, jen pět kovářů," zhodnotil svůj pondělní úlovek houbař Ivan Janota z Českého Krumlova, který pravidelně vyráží na Boleticko a vracívá se s plnými koši. "Sezóna je tam opožděná, v Krumlově kvetou bezy už čtrnáct dnů a už pomalu odkvétají, tam ještě ani nejsou v květu. V úterý ještě vyrazím ke Ktiši zkontrolovat, jestli nezačínají dubáci."

Povodně v Českém Krumlově v roce 2013. Ze břehů se vylila Polečnice, zahrozila i Vltava v centru. Pod vodou skončily hospodské zahrádky i auta.
FOTOOHLÉDNUTÍ: Před sedmi lety se Krumlovem prohnala další povodeň

"Bohužel nemám fotky, už jsou snězené. Typický klouzek modřínový pod modřínem na známém místě sbírám každý rok, ale vždy až v létě, v srpnu a později. V tomto ročním období překvapení. Jinak jen modráky, růžovky a žampiony zápašné," napsal až ze severu Moravy Libor Kiška z Bohumína.

Na Lipně v lesích moc hub také zatím neroste, lepší to je na jejich krajích na loukách, tam se najdou kozáci, křemenáči, hřiby kováři nebo i holubinky. A jak jste na tom s houbařskými úlovky vy? Pochlubte se na zuzana.gabajova@denik.cz.

Ilustrační foto.
Na Medarda kápne, sucho nejspíš nepomine