Květinové záhony a zeleň ve městě obecně jsou výsledkem práce městských zahradníků. Ti už na podzim loňského roku vysazovali jak dvouletky, tak také cibule tulipánů, narcisů, řebčíků a dalších atraktivních květin.

Po dvou letech se odborníci z restaurátorské firmy v Lomnici dostávají s volnou historickou rekonstrukcí unikátních křtinských varhan do finále
Mají přes 250 let. Výjimečné varhany ze Křtin dostávají zpět historickou podobu

Jak uvedl za Městské služby Písek Tomáš Gareis, na Velkém náměstí byla vysazena tulipánová směs a v Palackého sadech pak směs narcisů, tulipánů a řebčíků. „V Nádražní ulici opět září záhon z macešek a pryskyřníků a na nábřeží mezi Kamenným a Novým mostem tradičně rozkvetla narcisová stuha protínající místní travnaté plochy,“ popsal.

Přibudou závěsné truhlíky 

Již od začátku tohoto roku zahradníci pilně pracují na pěstování letniček, které budou zdobit Písek po celé léto ať jako záhonové výsadby, tak také v závěsných květináčích na sloupech veřejného osvětlení či v květinových pyramidách. Nově podle Gareise přibudou závěsné truhlíky na promenádě pod Sladovnou, a to v úseku od plaveckého bazénu po Kamenný most.