"Dnes u nás pracuje zhruba třetina agenturních pracovníků, zbytek jsou lidé z regionu a v budoucnu se na zaměstnávání místních obyvatel chceme zaměřit ještě více," uvedl na sobotní show Poznej svého farmáře jednatel Farmy Bezdínek Jíří Stodůlka.

Akci Poznej svého farmáře spolupořádalo Ministerstvo zemědělství, které chce těmito aktivitami podporovat regionální producenty potravin.

Sobotní program nabídl prohlídku zákulisí farmy, spousty zábavy pro dospělé i děti a také produkci některých dalších regionálních výrobců a dodavatelů zajímavých pochutin všeho druhu.

Farma Bezdínek zeleninu pěstuje ve sklenících, které se rozkládají na více než 11 hektarech. Skleníkový areál vyrostl na pomezí katastru Dolní Lutyně a Dětmarovic v loňském roce. Právě z nedaleké dětmarovické elektrárny se skleníky vytápí novým horkovodem. Zálivka je řešená dešťovou vodou, pesticidy nahrazuje biologická ochrana.

„Denně aktuálně sklidíme na 5 000 kg rajčat a okurek,“ uvádí Jan Fučík, vedoucí provozu Farmy Bezdínek. „Věříme, že čím dál více Čechů bude nakupovat kvalitní potraviny. A synonymem pro kvalitu je v případě jídla chuť. Chuť plodové zeleniny nejvíce ovlivňuje výběr odrůdy a stadium zralosti plodů při sběru. Po celém světě proto hledáme nejchutnější odrůdy a plody necháváme před sběrem plně dozrát,“ doplňuje Fučík.

Zelenina se podle něj na pulty obchodů dostane v optimálním případě hned následující den po sběru. Česká republika je společně s Lucemburskem poslední v produkci zeleniny na obyvatele v celé Evropě a naprostou většinu zeleniny dováží ze zahraničí.

zdroj: farmabezdinek.cz