Vznikla během tří týdnů přestavbou klasické švédské armádní rolby Hägglunds. „Chtěli jsme zjistit, jestli je vůbec technicky možné mít stroj na elektropohon na horách, kolik ujede kilometrů a jak dlouho vydrží baterie,“ vysvětluje ředitel SkiResortu Černá hora-Pec Petr Hynek. Z výsledků je nadšený. Elektrorolba zvládá vysokohorské terény a podmínky, bateriím nevadí ani celodenní mráz.

Zdroj: DENÍK/Jan Braun

„Z původní rolby jsme vyndali benzínový šestiválcový motor a automatickou převodovku. Nahradili jsme je elektromotorem, který má v sobě zabudovanou převodovku, a dobíjecí stanicí,“ popisuje Jiří Mičánek z firmy Montrago, která rolby na Černé hoře provozuje. Přestavba jedné rolby na elektropohon vyjde zhruba na tři miliony korun. V testovacím režimu zvládne ujet na jedno dobití 30 kilometrů s maximální rychlostí 27 km/hod.

„Používáme baterie s kapacitou 60 kWh. Dobíjení je jednoduché. Do klasické zásuvky 380 V připojíme kabel a už se o nic nestaráme. Elektronika si řídí vše sama,“ říká Jiří Mičánek. Nabíjení trvá pět hodin.

"Není třeba za každou cenu rozbíjet fungující systém. Chci přidat něco, čemu se moderně říká „out of the box thinking“. Na trutnovské lesárně se tomu dávno říkalo obrana proti provozní slepotě. Prostě nápady a inovaci," říká Robin Böhnisch.
Nový šéf KRNAP: Stalo se zvláštním zvykem oslavit kdeco výšlapem na Sněžku

Elektrorolbu uvedou do provozu dvě tlačítka. „Jedním aktivujeme systém a druhým elektroniku, mozek, který řídí elektromotor, a zapne se i čerpadlo řízení,“ přibližuje Jiří Mičánek.

Pokud se rolba na elektrický pohon osvědčí, může se tento druh přepravy v Krkonoších skutečně objevit. „Rádi bychom ji využili ve větší míře. Ekologický pohon roleb zapadá do koncepce přepravy návštěvníků východních Krkonoš, je šetrný k přírodě a chceme o něm vést diskusi s orgány ochránců přírody,“ tvrdí ředitel SkiResortu Černá hora-Pec Petr Hynek. „Klíčová je otázka financování a grantů projektu, který může spojit cestovní ruch a ekologii. V Krkonoších totiž jezdí stovka roleb, které slouží jak k přepravě osob na horské boudy a chaty, tak pro zásobování,“ dodává.

SkiResort Černá hora - Pec zkouší, jak funguje rolba na elektropohon.
Na Černé hoře testují elektrorolbu

Propojí Černou horu s Pecí? 

Propojit v budoucnu lyžařské areály východních Krkonoš lanovkami a posunout tak komfort návštěvníků hor. Tím se rovněž zabývají ve SkiResortu Černá hora – Pec. V jejich dlouhodobých plánech figuruje propojení Černého Dolu s úpatím Černé hory, také s využitím Černohorské silnice. Druhou uvažovanou lokalitou je trasa z Černé hory do Pece pod Sněžkou a zpět. „Náročnost klientů stoupá. Tento projekt by jim umožnil dostat se do druhého areálu obdobně, jak jsou zvyklí v zahraničí,“ prozradil Petr Hynek, ředitel SkiResortu Černá hora-Pec.