Ministerstvo proto muselo celý stav chátrajícího objektu znova prozkoumat. „Na základě odvolání účastníka řízení znovu zasedla rozkladová komise. Dostal jsem výsledek a na základě toho definitivně rozhoduji památkovou ochranu lázní nesnímat,“ řekl ve čtvrtek Zaorálek novinářům. Proti rozhodnutí ministra jako druhoinstančního orgánu se už odvolat nelze.

Teplický podnikatel rozhodnutí nekomentoval. Podle jeho mluvčího Karla Schöna se chce nejprve seznámit s argumenty v písemném rozhodnutí.

Klasicistní stavba v šanovské části Teplic už řadu let chátrá. Třešňák měl původně v plánu komplex opravit a provozovat v něm balneoprovoz. Jeho návrhy na rekonstrukci opakovaně odmítli památkáři, protože podle nich spočívaly vždy ve zbourání budovy a stavbě nové.

Podnikatel vloni nabídl budovu městu za 18 milionů korun. „Je to pro mě prioritní partner. Někomu jinému než městu jsem takovou nabídku zatím nedal,“ komentoval tehdy Třešňák svůj krok.

Tepličtí zastupitelé v prosinci schválili záměr, že by chátrající objekt mohlo město odkoupit za 6,6 milionu korun, přičemž nabídnutá cena vzešla ze znaleckého posudku. Na to Třešňák konkrétně nereagoval.

„Zatím je to na bodu mrazu,“ konstatoval primátor Hynek Hanza. Náklady na celkové opravy Hadích lázní město odhadlo na zhruba 20 milionů korun.