Průvod s ukrajinskými a českými vlajkami prošel od radnice Dolním náměstím, Pavelčákovou ulicí, třídou Svobody a Riegrovou zpět k radnici.

Zde se konal doprovodný program. K vidění byly například fotografie z Ukrajiny i válečné artefakty. Vystoupila skupina Korále s Katerynou Bobrovskou. Svou činnost zde prezentovalo společenství Ukrajinců Olomouckého kraje Ščedryk i spolek Člověčina.

„Jsme spolek dobrovolníků, jezdíme na Ukrajinu až k frontě. Pomáháme civilistům, vojákům, zvířatům, v polních nemocnicích. Chtěli jsme se prezentovat, aby o nás lidé věděli. Podle mě podpora Ukrajině neutichá, jen spousta lidí už ve svém okolí nemá tolik lidí, přes které by mohli pomáhat,“ řekla členka výboru spolku Dagmar Lenertová.

Ze setkání připomínajícím dvouleté výročí vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, které se koná na Staroměstském náměstí.
Společně za Ukrajinu. V Praze se sešly tisíce lidí, promluvil Pavel i Zelenskyj

V prvních měsících po ruském útoku byla mezi Čechy velmi viditelná snaha napadenému státu a jeho obyvatelům pomoci. Zatímco v loňském roce panovala ohledně války na Ukrajině velká pozitivní očekávání, v posledních době je viditelná spíše skepse.

„Myslím, že skepse už vyšuměla. Lidé vidí, že se ve světě dějí takové věci, že pomoc nemohou prezentovat jen v obýváku nebo přes sítě, ale je třeba se k ní přiznat i veřejně,“ míní Dagmar Lenertová.