„Pracuje se nepřetržitě každý den včetně sobot a nedělí, přičemž hygienici s ohledem na hluk umožnili pracovat maximálně do 21. hodiny,“ konstatoval.

Opravy, které byly zahájeny v polovině června, by v případě, že bude všechno klapat podle očekávání, měly o víkendu dospět do další plánované fáze. Nyní jsou ve finále práce na přejezdech středního dělicího pásu v dálničních kilometrech 10,9 a 12,3 a mezi kilometry 5,3 a 9,6 je vyfrézovaný celý pravý jízdní pás včetně krajnice.

Ilustrační foto.
Sčítání dopravy: potvrdí lidské oči zjištění čidel?

„Většina materiálu z původní vyfrézované vozovky se vrátila zpět do podkladové vrstvy v podobě recyklátu. Mezi exitem 10 na Pražský okruh D0 a exitem 8 Čestlice již probíhá pokládka asfaltového krytu – a bude se dále pokračovat směrem k Průhonicím, aby v sobotu mohl být otevřen exit 8 a naopak uzavřen doposud průjezdný exit 6 Průhonice,“ upřesnil Buček.

Zajímavostí je, že pokládka asfaltové směsi, která se dováží z nedaleké moderní obalovny v Herinku, běží rychlostí 1,1 tisíce tun za hodinu. Teplota rozprostírané směsi nesmí klesnout pod 160 stupňů Celsia – což zajistí požadované parametry vozovky díky správnému spojení a zhutnění materiálu.

Úsekové měření rychlosti. Ilustrační foto.
Na dvou místech Pražského okruhu omezí řidiče budování měřičů

Od pondělí 29. června také běží práce u levého jízdního pásu, tedy ve směru jízdy na Prahu. Tam začala rekonstrukce odpočívky Újezd u Průhonic. Předběžné předpoklady počítají s tím, že tyto práce by měly být hotovy na sklonku září.