Mluvčí uvedl, že když rodina informovala nemocnici o podezření na onemocnění koronavirem, vyslala nemocnice do domácnosti speciální tým v oblecích kvůli odebrání vzorků. Bylo rozhodnuto, že dívka zůstane v domácí izolaci a nasadili jí léky proti horečce.

Rodina byly poučena, aby při zhoršení stavu dívky hned kontaktovala nemocnici. Podle mluvčího se zdravotnické zařízení připravovalo na možné přijetí pacientky, krátce byly zopakovány postupy pro tyto situace. Krušina připomněl, že nemocnice je na tyto krizové stavy dobře připravena, protože v minulosti se na ně zaměřila i při cvičeních.

Lékaři v Česku evidují několik podezření nákazy koronavirem. Na nový koronavirus v Číně podle posledních informací zemřelo už 106 lidí a na 4500 osob je jím v této zemi nakaženo.

Stav pacienta v Hradišti je dobrý 

Stav pacienta, který je od pondělí na infekčním oddělení Uherskohradišťské nemocnice kvůli podezření na nákazu koronavirem, je dobrý. ČTK to řekl mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant. Výsledky testů, které nákazu potvrdí či vyvrátí, by měly být známy dnes, nemocnice je zatím nemá, vzorky testuje Národní referenční laboratoř.

"Pacient se cítí dobře, v noci nenastaly žádné komplikace, stav pacienta se nezhoršil," řekl ČTK Havrlant. Muž s příznaky chřipkového onemocnění přišel v pondělí do Kroměřížské nemocnice, poté byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice, kde je v izolaci. Muž byl na konci prosince a na začátku ledna jako turista v Číně. Podle informací ČTK je muž ročník 1979 a pochází z Hulína na Kroměřížsku.

Ve Zlínském kraji je podle hygieniků v souvislosti s nákazou koronavirem v domácím ošetřování jeden člověk. Nebyl však ve středisku nákazy, ale kvůli cestování a z bezpečnostních důvodů mu hygienici doporučili zůstat 14 dnů doma.