Ačkoli je ale rádio - s příznačným jménem Krajan - v Chicagu ve Spojených státech amerických, je ryze české a určené především Čechům žijících nejen v USA, ale i v jiných koutech světa.

„Byl jsem se svým pěveckým kolegou tenoristou Rostislavem Chroustem osloven přímo vedením rádia, zda bychom byli ochotni u nich dělat hodinový pořad. Oponovali jsme ale, že je to velmi daleko, ale že celou záležitost zvážíme,“ řekl hned na úvod Milan Sulej s tím, že vše pečlivě probrali a rozhodli se nabídku přijmout. Nakonec se totiž ukázalo, že pěvci do USA nemusí osobně. Pořad se natáčí dopředu a vše zatím funguje pomocí e-mailů.

„Řekli jsme si, že je to velká příležitost a čest,“ objasnil pěvec jejich rozhodnutí. Posluchače i Milana s Rostislavem čeká 12 hodinových programů pod názvem "Zpívejte lidičky ty naše písničky".

MUŽ MNOHA TVÁŘÍ. Takový je Bob Dylan už přes 50 let.
Bob Dylan v čase odloučení

V pořadu zazní známé české skladby z Pokladu Ferdinanda Sládka, českého skladatele a sběratele písní z Čech, Moravy a Slovenska. „V Pokladu je na 3 500 skladeb a dochovaly se jen díky Sládkovi. Chodil po vesnicích, zapisoval si je. Mezi nimi se najdou například známé kusy jako ‚Ach synku, synku‘, ‚Lásko, bože, lásko‘, ‚U panského dvora‘, ‚Měsíček svítí‘ a další,“ nastínil Sulej část repertoáru, který je díky Sládkovu Pokladu velmi bohatý a široký.

„Je to ohromná výhoda. Nebudeme se tím pádem opakovat a když se bude náš pořad líbit, tak může spolupráce trvat velmi dlouho. První pořad by měl odstartovat 1. července a další díl přibude každý měsíc,“ pokračoval pěvec, který není jediným Čechem v rádiu Krajan.

Rádio a jednotlivé pořady se dají pustit i on-line na webových stránkách rádia. Nepřijdou tak zkrátka ani posluchači v Čechách. Ovšem i ti si mohli vychutnat část tohoto pořadu, a to v podobě koncertů, které společně s Rostislavem pořádali například pro pomoc seniorům ve Kdyni, za obnovu zámku v Chudenicích a další.