Ta společně se svými dvěma dětmi ve věku devět a čtyři roky nocovala se svým šedesátiletým přítelem v unimobuňkách na letišti ve Velkých Hošticích.

Ráno krátce po třetí hodině ale volala policii. Oba předchozí večery popíjeli alkohol a přibývající dávka v těle muže přerostla v agresivitu. Muž ženu hrubě napadl, opakovaně ji udeřil do obličeje a kopl do břicha. Poté ji vyhodil z buňky ven a uvnitř se uzamkl i s dětmi. Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka z obvodního oddělení PČR v Kravařích. Ta nejprve přivolala na místo sanitu záchranářů z Opavy, protože si žena stěžovala na bolesti břicha.

„Zakročující policisté přišli do bezprostřední blízkosti unimobuněk a vyzvali šedesátiletého muže, aby otevřel dveře a vydal děti,“ popsal dramatické chvíle tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. Ten ale přes uzavřené a uzamčené dveře policejní hlídce sdělil, že nikoho ven nepustí a ať policisté ihned opustí pozemek, nebo je postřílí. Poněvadž oznamovatelka uvedla, že její přítel je myslivec a že u něj nějaké zbraně viděla, vzniklo důvodné podezření, že může své vyhrůžky splnit. „To bylo následně doloženo provedenou lustrací v dostupných evidencích zbraní a zbrojních průkazů, kdy bylo zjištěno, že opravdu tento muž je vlastníkem zbrojního průkazu a legálně vlastní brokovou kozlici a samonabíjecí brokovnici,“ pokračoval Černohorský. Poněvadž muž stále nechtěl s policisty komunikovat a nechtěl děti propustit, bylo rozhodnuto o přivolání policejního vyjednavače a policistů ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Severomoravské­ho kraje.

Vyjednavači slavili úspěch

Policejní vyjednavači se pokusili muže přesvědčit, aby propustil obě děti, zatímco policisté zásahové jednotky mapovali prostor kvůli možnému zákroku. Zhruba po čtyřech hodinách od příjezdu policistů muž propustil prvního z chlapců, po deseti minutách pak druhého. Nakonec se sám ve tři čtvrtě na osm ráno vzdal. Vše tak mělo dobrý konec.

„Obě děti jsou v pořádku a nemají žádná zranění. Muž policisty během zákroku nijak neohrožoval a údajných zbraní nepoužil. Jeho zadržení se obešlo bez zranění. Následná dechová zkouška u něj prokázala hodnotu 0,1 promile alkoholu v jeho dechu. Celý případ si převzal komisař služby kriminální policie a vyšetřování Opava,“ doplnil Černohorský.

Napadená žena musela později znovu vyhledat lékařské ošetření.