Dva z těchto stromů chtěli Boskovičtí pokácet a dva přesadit. „Čekáme na vyjádření Ministerstva životního prostředí. Z Agentury ochrany přírody jsme dostali vyjádření, že přesazení stromů není vhodné a je lepší je pokácet. Budeme muset vrátit část dotace. Jsou to jednotky tisíc korun,“ uvedl boskovický místostarosta Lukáš Holík.

Jedná se o dvě lípy a dvacet let starou douglasku s javorem. K zemi půjde i javor, který vyrostl z náletu a stojí mezi pokladnou a promítacím plátnem.

Do dalších oprav letního kina by se měli dělníci pustit na podzim. Zpevní promítací plochu a vybudují zázemí pro účinkující. Kino se letos dočká i nového digitálního projektoru a další techniky za dva miliony korun. „Projektor jsme si museli dosud půjčovat. Když bude mít vlastní, můžeme promítat o měsíc dřív, v červnu,“ informoval vedoucí boskovického kina Tomáš Marvan.

V loňské sezoně navštívilo letní kino jen na filmových projekcích na jedenáct tisíc diváků. To je nejvyšší návštěvnost od roku 2015, kdy Boskovičtí v letním kině začali promítat digitálně. Řadí se tak k nejnavštěvovanějším letním kinům v České republice.