Ten je již několik měsíců opuštěný. Naposledy v něm bydleli studenti Západočeské univerzity v Chebu. Ti se však postupně přemístili do pronájmů, a tak došlo k vystěhování všech studentů. S rekonstrukcí se začne na začátku příštího roku.

„Ve čtyřech nejnižších podlažích bude ubytovna ve správě Kulturního centra Svoboda, ve vyšších patrech pak vznikne 48 malometrážních bytů,“ potvrdil chebský mluvčí Tomáš Ivanič.

Ubytovna se sedmi desítkami lůžek bude sloužit výhradně pro ubytování sportovců, umělců a hostů radnice při jejich krátkodobých pobytech v Chebu.

„V žádném případě tam nebudou bydlet třeba mimochebští zaměstnanci zdejších firem. Původně jsme uvažovali o tom, že v modrém věžáku budou pouze byty, ale nakonec jsme vyslyšeli podnět od chebských sportovních klubů. Ty mají problémy s ubytováním sportovců, kteří k nám přijíždějí na zápasy, turnaje nebo soustředění,“ uvedl starosta Zdeněk Hrkal.

„Díky tomu, že ve věžáku bývala kolej, je tam recepce, a dokonce i prostory bývalého studentského klubu, kde se ubytovaným budou moci podávat například snídaně,“ poznamenal starosta.

S realizací úprav modrého věžáku se počítá v průběhu příštího roku.

„V případě ubytovny by to mělo jít rychle, protože půjde v podstatě jenom o dovybavení nábytkem. Chtěli bychom ji mít k dispozici už pro festival FIJO zkraje léta. Přestavba ostatních pater na byty bude náročnější. Půjde jak o stavební úpravy, tak o dovybavení bytů kuchyňskými linkami a dalším zařízením. Vzniknou menší byty převážně o velikosti 1 + 1, které bude město pronajímat například mladým lidem,“ dodal Zdeněk Hrkal.

Prázdnou desetipodlažní budovu bývalé koleje koupilo město od Západočeské univerzity v roce 2016 za odhadní cenu ve výši 25,8 milionu korun.