Mláďata byla úspěšně okroužkována Karlem Makoněm z Dobrovolného ekologického spolku – ochrana ptactva Plzeň. Kroužkování umožní zjišťovat další informace ze života orlů mořských. Pomůže to také mapovat jejich cesty.

Rekonstrukce kanalizace v Táboře odkryla pohřebiště z 15. století.
V Táboře odkryli pohřebiště z 15. století. Patřilo prvním obyvatelům města

Například mládě narozené v CHKO Brdy v roce 2015 bylo v Bohumíně na Ostravsku odchyceno jako ještě nedospělý orel, který byl díky kroužku identifikován 330 kilometrů daleko od místa narození.

Návštěvníci CHKO se mohou těšit, že pokud budou mít štěstí, třeba orla uvidí.

Orel mořský
Orel mořský je mohutný dravec s rozpětím až 240 centimetrů a s klínovitým ocasem. Ptáci dospívají v pátém roce života. Orel se vrací do svého hnízdiště a v době toku ptáci poskytují pozorovatelům podívanou, jak krouží oba jedinci v těsné blízkosti, předvádějí střemhlavé lety a dotýkají se drápy. Hnízdo je obrovská stavba z větví a hnízdění v Čechách začíná již v březnu.

Na dvou, výjimečně třech vejcích sedí oba rodiče, převážně však samice. Doba sezení se pohybuje od 38 do 42 dnů. Mláďata zůstávají v hnízdě přibližně dalších devadesát dnů. Orel mořský se živí lovem ryb a vodních ptáků či sběrem mršin, takže Padrťské rybníky obklopené lesy jsou pro něj ideálním prostředím.

Unikátní Zahradní železnice 600 je světovou raritou, jezdí ve Vracově.
Na zahradě se mu prohání vlaky. Je to diagnóza, směje se nadšenec z Vracova