„Nejdeme. Pro malé děti vypadají hodně strašidelně,“ píše jedna z místních maminek. A má pravdu v tom, že masky prezentované na plakátu akce nejsou opravdu žádné halabala pokusy, ale vypadají dokonale a ďábelsky skvěle. Jiní lidé se tak na strašidelnou show naopak velmi těší.

„Myslím, že tento průvod Krampusáků je méně ohrožující na psychiku a chování mládeže než to, co denně vidí v televizi a na internetu,“ zní jiný názor na letošní zimní novinku, která podle ohlasů přiláká i návštěvníky z dalších měst a obcí.

Průvod masek

A samotní čerti? „Rodiče nemusí mít strach, účastníci průvodu jsou obeznámení s tím, jak děti reagují, a nikdo je nebude zbytečně strašit, všichni diváci budou za zábranou,“ píše na facebooku čert a organizátor vystupující jako Artagan Andre, který pak slibuje na konci průvodu pro děti i mikulášskou nadílku s čertem, který bude naopak hezký.

Průvod Krampus čertovských masek se v Orlové koná v neděli 8. prosince od 16.30 hodin a půjde od místního domu kultury směrem k restauraci Morava a zpět. Jde jen o jednu z předvánočních akcí programu, který v Orlové nemá svou pestrostí za poslední léta obdoby. Součástí je třeba i nové městské kluziště pod širým nebem a spousta dalších akcí pro všechny generace.