Kulaté narozeniny oslavila loni v kulturním domě na Hradišti tamní obyvatelka Denisa Vaňková. „To už bylo nájemné zdražené, takže jsme zaplatili nějakých pět tisíc. Je správné, že radní cenu snížili. Už proto, že interiér kulturního domu té ceně skutečně neodpovídal. Letos v létě plánuje oslavu přítel. Není rozhodnutý, kde to bude, ještě o tom chceme mluvit,“ uvedla Vaňková.

Podle šéfky komise městské rady pro Hradiště Aleny Liché na problém radní upozornili zástupci jednotlivých obcí spadajících pod Znojmo. „Mluvili jsme o tom na společném sezení. Nespokojení byli všichni. Někde totiž ani není hospoda, kde by se lidé mohli sejít. Jsem proto ráda, že alespoň místní mají opět cenu nižší,“ řekla Lichá.

Doplnila, že hradišťský kulturní dům byl loni využitý mnohem méně než v jiných letech. „Byly tam tři, možná čtyři akce. Dřív bývala každý měsíc jedna. Samozřejmě některým lidem se občas nelíbilo, že byl v okolí kulturního domu v noci déle hluk, ale oslavy zpravidla v deset hodin nekončí,“ podotkla Lichá.

Mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková potvrdila, že radní reagovali na připomínky právě z okrajových částí a připojených obcí. „Ozvali se hned po navýšení a my jsme hledali cestu, jak nastavit nájemné pro kulturní domy v Kasárnách, Derflicích, Konicích a na Hradišti pro místní a jak odlišit cenu pro ostatní zájemce,“ sdělila mluvčí.

Radní nakonec v závěru uplynulého roku rozhodli, že místním budou kulturní dům pronajímat za patnáct set za den, ostatním za tři tisíce sto korun.