Jednatel společnosti prvotní informace o technické závadě popírá - jeho vyjádření pro Deník společně s výpovědí jednoho z cestujících najdete zde. 

Dramatické přistání

„Před půl šestou večer jsme byli požádáni o pomoc s přistáním horkovzdušného balonu, který se nacházel nad sídlištěm v Ostravě-Mariánských Horách. V koši se v té době nacházelo celkem 26 osob včetně pilota a stevardky,“ řekla Deníku mluvčí policie Eva Michalíková.

Horkovzdušné balóny startovaly v pátek podvečer z Nového Města nad Metují
OBRAZEM: Barevná podívaná. Z Nového Města nad Metují vzlétly horkovzdušné balóny

„Policisté obratem vyrazili na místo. Za pomocí lana, které jim hodil pilot z koše, se podařilo balon přemístit na travnatou plochu v blízkosti křižovatky u vodárny v Ostravě-Nové Vsi,“ uvedla dále Eva Michalíková. Zde balon bezpečně přistál. Naštěstí se celá událost obešla bez zranění.

Policejní vyšetřování

Pilot (26 let) se musel se obratem podrobit dechové zkoušce na alkohol a testu na drogy, které byly negativní. Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.

Zdroj: Repro: Facebook

Nebezpečné manévrování řešili také lidé na sociální síti Facebook, například ve skupině Ostrava. Před příjezdem policistů balon "škrtl" o fasádu bytového domu na Zelené ulici.

Zdroj: Repro: Facebook

Svědkyně: Vypadalo to děsivě

Před příjezdem policistů se balon pohyboval například nad Vítkovicemi i částí obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kde také „škrtl“ o fasádu školní budovy na Zelené ulici. „Letěl nám nad domem, očesal ve dvoře strom a pak i další před školou na Zelené," popsala Deníku čtenářka bydlící v ulici Na Jízdárně.

„Ten oheň pod balonem strašně hučí, tak já napřed očima hledala, odkud ten zvuk jde, pak zvednu hlavu a ve dvoře obrovský balon, který klesal k zemi. Když očesal ten strom, zase vyšlehl plamen a začal se zvedat, jinak by narazil do našeho domu. Naštěstí ho přeletěl, ale zase začal padat před školou, kde to zase vzal o strom. Vypadalo to dost děsivě, na provazech větve, vypadalo to, že každou chvíli spadne. Zázrak, že ti lidé nevypadli. V jednu chvíli ten koš visel do kopce," popsala svědkyně.