Město už jedná se společností Linkcity o smlouvě, termínech a dalších detailech. Developer komplex nemovitostí, jemuž novou tvář vtisklo architektonické studio Bogle Architects, koupí za 24 milionů korun plus DPH. Rezidence vznikne na konci Stodolní ulice v bloku mezi Porážkovou a Masnou ulicí v rámci přestavby a dostavby celého území.

Rezidence má mít multifunkční využití a sloužit k bydlení, díky návazným parkům i k odpočinku a chybět nebude ani obchodní parter. Instpiraci architektů byla podoba rekonstruovaných historických Jatek, u kterých bude stát.

Kurz pečení tradičních valašských frgálů v hotelu Galik v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích; sobota 15. ledna 2022
Z „nepodarků“ krajovou specialitou. Frgály se na Valašsku pečou staletí

„Podél celého bloku Stodolní, Masná, Porážková je navržen parter s komerčními jednotkami, předpokládá se využití jako například lékárna, pekárna a jiné obchody, ordinace, kavárna, restaurace nebo hobby,“ vysvětlila mluvčí města Gabriela Pokorná. V rámci rezidenční části má být kladen důraz na společné zahrady ve vnitroblocích. Jako dětské hřiště a relaxační prostor má sloužit zelená střecha objektu s výhledem na Jatka.

„Návrh pracuje s kontextem celé lokality, života v ní a ctí i její historii. Naskytne možnost kvalitního bydlení a plnohodnotného trávení volného času přímo v centru města. Kromě komerčních prostor je plánována výstavba 158 bytů s parkovacími místy,“ shrnul primátor Tomáš Macura.

Hotel znovu neuspěl

Záměr prodat zmíněné nemovitosti v centru města schválili zastupitelé už v září. Zájemci mohli předkládat své nabídky do konce listopadu, v termínu obdrželo město dvě nabídky k odkoupení. Společnost Promet Commercial zamýšlela vybudovat multifunkční budovu s obchodními prostory, byty, garážová stání a hotel, její nabídka však nesplnila podmínky města a nebyla akceptována.

Ani tentokrát se tak nevyplatila sázka na hotel, s nímž v nedaleké Vojanově ulici neuspěla před časem právě Linkcity. Tato společnost se ale nyní postará o proměnu rezidence Stodolní.

Lanškrounské rybníky rozkvetly.
OBRAZEM: Nebyl to mráz, ani UFO. Lanškrounské rybníky rozkvetly díky rybářům

Generální ředitel developera Clément de Lageneste ocenil způsob, jakým vedení Ostravy přistupuje k rozvoji města. „Záměr revitalizovat brownfieldy a navracet život do nevyužitých lokalit s ohledem na trvalou udržitelnost města přesně odpovídá našemu pojetí developmentu. Proto nás těší příležitost zahájit spolupráci s městem Ostrava na tak symbolickém místě, jakým je právě Stodolní. Věřím, že společně přispějeme k dalšímu rozvoji území,“ uvedl generální ředitel Linkcity Czech Republic.